Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Reply to this topicStart new topic
poszukiwany wyrok z uzasadnieniem
krzysztofw
post 14.12.2011, 13:27
Post #1

Świeżak
*

Grupa: Użytkownik
Użytkownik nr: 13,952

Zwracam się do Was z pytaniem czy nie natknęliście się na wyrok z uzasadnieniem dotyczący zadośćuczynienia (ew. odszkodowania) za pomówienia o molestowanie dziecka?

No i zastanawiam się, czy gdyby sprawcami pomówienia byli biegli ( udowodnione fałszowanie opinii ), to kogo pozwać :

Skarb Państwa ?

czy

danego biegłego?

Go to the top of the page

+
Ygrak
post 14.12.2011, 18:58
Post #2

Weteran
Ikona grupy

Grupa: Administrator
Użytkownik nr: 43,082

Wg mnie Skarb Panstwa. Sad wtedy ustali pozwanego. Dla mnie to pozywasz Prezesa Sadu Okregowego, w okregu ktorego toczylo sie postepowanie, bo to RODK dzialajacy przy tym Sadzie wydal razaco bledna opinie, a jak wiadomo RODK jest jednostka organizacyjna Sadu.

RODKi powolane sa przez MS jako j.org. Sadow Okregowych, wiec wlasciwym pozwanym wg mnie jest Prezes Sadu Okregowego.

W razie czego Sad ustali czy pozywac kierownika RODK czy Prezesa Sadu Okregowego i ustali to z urzedu.

Mozesz pozwac Skarb Panstwa i wymienic bieglych. To wystarczy, Sad za Ciebie zrobi reszte, bo tak czy inaczej biegly dzialal na zlecenie Skarbu Panstwa i to Skarb Panstwa mu placil za jego fachowa wiedze.

Ten post został edytowany przez Ygrak: 14.12.2011, 19:01

+
krzysztofw
post 15.12.2011, 09:33
Post #3

Świeżak
*

No właśnie, nie jestem do końca pewien kto ma być pozwany...

Ponieważ RODK wsparło się jeszcze biegłym, który pracuje w policji, ale on występował jako biegły z listy Sądu Okręgowego w Katowicach.
Sąd Okręgowy w sprawie rozwodowej nie dał wiary temu co napisali biegli RODK i wbrew tej opinii wyznaczał po swojemu kontakty z dzieckiem, dopiero kiedy ta opinia trafiła na prokuraturę (sam ją tam zaniosłem) okazała się że ona jest podstawą do wskazania winnego i wskazano mnie.
Prokuratura też nie jest w sumie winna, bo ktoś kto miał w ręku opinie profesjonalistów mówiące o tym że dziecko było molestowane postąpił prawidłowo że sprawę skierował do Sądu.

Ja miałem już taką sytuacje:
Moja była żona złożyła wniosek do komornika o ściąganie alimentów i zrobiła to na tydzień przed tym zanim ja ten wyrok otrzymałem. Komornik zajął wynagrodzenie, między czasie dostałem wyrok który zaskarżyłem w rezultacie wyrok został zmieniony, a poprzedni uchylony w całości.
Ponieważ moja żona musiała się liczyć z tym iż wyrok może zostać zmieniony i przecież mogła oczekiwać na alimenty zgodnie z wyznaczonym terminem tj. do 10go każdego miesiąca, ona uznała że mimo nieprawomocnego wyroku ( była klauzula o natychmiastowej wykonalności) będzie alimenty ściągać przez komornika i tak zrobiła.
Kiedy wyrok został zmieniony postanowiłem odzyskać koszty komornicze które w mojej ocenie w wyniku uchylonego wyroku okazały się niesłuszne, bowiem nie można egzekwować należności których de facto nie ma.
No miałem racje! Ale... ja pozwałem moją byłą żonę żeby zwróciła mi te koszty komornicze, bo to ona działała w imieniu dziecka i ona naraziła dziecko to że zamiast pieniądze przekazywać dziecku to otrzymywał je komornik jako koszty egzekucji komorniczej. Poszkodowanym w sumie byłem ja i dziecko.
Oddałem więc, żonę o zwrot kosztów, ale okazało się że ja ten zwrot miałem żądać od mojego dziecka, bo ona działała w jego imieniu. Sprawę przegrałem bo wskazałem niewłaściwą stronę.

Dlatego koniecznym jest ustalić prawidłowo stronę pozwaną.

Poza tym czy jeszcze nigdy nikt nie udowodnił fałszowania opinii przez biegłych? Ja nie mogę nigdzie znaleźć takiego przypadku.
Opinia jest fałszowana gdy:
- gdy ocena jest sprzeczna z aktualnym stanem wiedzy w danej dziedzinie, której ona dotyczy
- gdy ocena będzie wyraźnie sprzeczna z rzeczywistym stanem faktycznym
- gdy ocena będzie oparta o przyjęcie błędnej metody badawczej

Może ktoś miał podobny przypadek? Może zapadł jakiś wyrok w sprawie cywilnej o zadośćuczynienie i odszkodowanie za fałszowanie opinii która to była konsekwencją zniszczenia komuś życia?

+
Ygrak
post 15.12.2011, 11:35
Post #4

Weteran
Ikona grupy

Dla mnie odpowiedzialny tak czy inaczej jest Pani Prezes SO Katowice, bo:
- RODK podlega pod SO Katowice (w tym biegli).

Poza tym, SO w rozwodzie przeciez nie musial dac wiary opinii RODK, ani tez sie jej podporzadkowac. Powolac zawsze mozna innych bieglych dla kontropinii. Ostatnio mialem taka sprawe (ojciec wyskoczyl przez okno z winy pracodawcy i powolanych bylo juz 6bieglych - tylko ten pierwszy wydal opinie niekorzystna dla mojego ojca, ale w apelacji dalo sie to sprostowac).

Poza tym przyczyna wydania blednej opinii mogl byc blad w ustaleniach faktycznych (tak jak u mojego ojca), np. pominiecie faktu, ze 2lata nie widziales dziecka. Wiesz, moja corke przez dwa lata bil tata, z tym ze tych tatusiow bylo juz na pewno setki, ale psycholog napisal ze nalezy mi zakazac kontaktu z dzieckiem (badanie polegalo na wywiadzie z dzieckiem i matka).

Dla mnie cala sprawa sprowadza sie do tego jak sprawa o niesluszne aresztowanie.

Poza tym nie napisales dlaczego odebrano Ci wladze rodzicielska, przeciez nie przesadzono jeszcze o molestowaniu, wiec niedopuszczalne bylo odebranie Ci wladzy.

Co do pozywania SP, to czy to biegly, czy komendant, czy kurator - tak czy inaczej pozwanego ustala z urzedu Sad.

+
krzysztofw
post 15.12.2011, 12:19
Post #5

Świeżak
*

Dlaczego zostałem pozbawiony praw rodzicielskich:
Ponieważ były 2 opinie w sumie podpisane przez 5 biegłych to prokuratura wysłała akt oskarżenia do Sądu i równocześnie wydała środek zapobiegawczy w postaci zakazu styczności z dzieckiem.
Oczywiście ja go zaskarżyłem, ale środek zapobiegawczy utrzymał się ponieważ opinie biegłych psychologów przemawiają za dużym prawdopodobieństwem popełnienia przestępstwa, a to był początek procesu.

W wyroku rozwodowym Sąd pozbawił mnie praw rodzicielskich bowiem postanowienie prokuratury o zastosowaniu środka zapobiegawczego stało się prawomocne, co za tym idzie nie dało się przyznać ograniczonej władzy rodzicielskiej w postaci ustalenia sposobu kontaktu, ale równocześnie sąd w sprawie rozwodowej nie dopatrzył się przesłanek do zakazu styczności z dzieckiem.

Kontropinie powstały dopiero na etapie sprawy karnej, gdzie okazało się że dziecko od lat 2-4 nie może mieć nerwicy seksualnej, poza tym okazało się test drzewa Kocha, rysunek postaci ludzkiej przeprowadza się z dziećmi od lat 7, zresztą te rysunki to jakieś bohomazy: jajka czy kółka, określono że na poziomie dziecka 2-letniego i nic z nich nie wynika.

Nie wiem jakich kwot żąda się za coś takiego, kwota za niesłuszne aresztowanie 100tys zł jest śmiesznie mała, to nie wiem jaka byłaby jak ja nie zostałem aresztowany.

DLATEGO SZUKAM JAKIEGOŚ WYROKU Z UZASADNIENIEM

+
Ygrak
post 15.12.2011, 12:37
Post #6

Weteran
Ikona grupy

Takich wyrokow mam w 3 i troche, ale zajac sie tym moge dopiero za pare dni. Na chwile obecna, ledwo co mam sily na przeczytanie poczty (szczegoly masz na mailu).

Poza tym zadasz wg uznania, ja bym zazadal spokojnie pol miliona jak nie wiecej. Odebrali Ci dziecko, ktore wg bieglych bylo poddawane bodzcom seksualnym, nie wiesz co sie z nim dzieje, a gdybys chcial odnalezc syna, to pol banki by Ci nie starczylo, co do Ciebie to zrobii z Ciebie zboczenca, podczlowieka, ludzie zaczeli Toba gardzic. Moze najpierw zawezwac SP na pol miliona? to koszt 40zl, a odpowiedz SP bedzie wyczerpujaca tj. wskaza Ci wlasciwego pozwanego, ustosunkuja sie do zarzutow etc.

Bliscy ofiar smolenska dostali bez pierdniecia 250tys, to dlaczego Ty masz nie dostac 2x tyle? Tam stracili osoby dorosle, a Ty tak naprawde straciles dziecko, swoj sens zycia.

Nie wierze w to, zeby SP nie ustosunkowal sie do zawezwania. Dostaniesz wyczerpujaca odpowiedz na pismie dlaczego i za co czuja sie odpowiedzialni, a za co nie.

Nie mozesz byc odpowiedzialny za to, ze bieglymi zostaja idioci, co kupili magistra i bieglymi zostaja, bo na otwartym rynku nie maja szans, bo nie maja ku tmu kompetencji i zadowalaja sie pensja 100zl/opinie, bo to ich jedyna szansa na zarobek.

Bycie bieglym w RODK to cos wiecej anizeli zawod, tam trzeba byc czlowiekiem, miec kompetencje, a nie byc idiota, ktory w opinii zmienia tylko dane badanych, bo tak latwiej. Bieglymi zostaja idioci i specjalisci. Niestety tych pierwszych jest wiecej.

+
nerwus
post 15.12.2011, 19:41
Post #7

Weteran
Ikona grupy

Użytkownik nr: 13,549

Moim zdaniem ci ludzie powinni dostać z miesiąc aresztu bez możliwości odwołania i dożywotni zakaz uprawiania zawodu. Sąd pewno uzna, że to nic, że to "mała szkodliwość społeczna" i trzeba będzie pisać do Strasburga. :-(

+
Ygrak
post 15.12.2011, 19:51
Post #8

Weteran
Ikona grupy

CYTAT(nerwus @ 15.12.2011, 19:41) *
Moim zdaniem ci ludzie powinni dostać z miesiąc aresztu bez możliwości odwołania i dożywotni zakaz uprawiania zawodu. Sąd pewno uzna, że to nic, że to "mała szkodliwość społeczna" i trzeba będzie pisać do Strasburga. :-(

Jak znam zycie, Sad uzna ze tylko za razace bledy (a nie zwykle bledy) pszysluguje odszkdowanie np. takie, ktore powoduje niewaznosc, choc zlozenie falszywych zeznan przez bieglego taka przeslanka na pewno jest. Podobnie bylo z Centrum Leasingu i Finansów CLiF S.A. poszukajcie info o upadku CLIFSA.

+
krzysztofw
post 16.12.2011, 08:36
Post #9

Świeżak
*

a ja chciałbym jedynie, aby ponieśli taką karę która sprawi że każda następna opinia RODK nie będzie sporządzana "na kolanie", będzie przemyślana. Żeby biegli po prostu czuli, że mają nad sobą kontrolę a nadużycia bardzo drogo kosztują.

Nie wiem czy czytaliście:
Raport z działań strażniczych “Monitoring pracy wybranych Rodzinnych Ośrodków Diagnostyczno-Konsultacyjnych”
zaczyna się on od opisu jednej sytuacji związanej z RODK:

Badanie dziecka:

„Ta pani kazała narysować mi rodzinę, to narysowałem dwóch ludzików i powiedziałem, że to ja, a to
tata. Zaczęła groźnie mówić, że nie o taką rodzinę chodzi, o inną. Mam inną rodzinę narysować. To
narysowałem do tych dwóch ludzików domek i słoneczko i powiedziałem, że to ja, to tata i nasz
domek. W Warszawie dodałem. Ona się wtedy zezłościła na mnie i wyrzuciła mnie na korytarz. Ta
pani była brzydka”.

Z relacji Emila, lat 6, tuż po badaniu w RODK w Raciborzu, który przed badaniami od 6 tygodni nie
widział się z ojcem.

„My nie wykonujemy badań na więź emocjonalną między dziećmi a ojcami, bo u nas tak jest, że my
tylko matki się pytamy o dziecko, ojca nie… Dlatego nie badamy dzieci i ojców, a tylko matkę na więź
emocjonalną, bo to ona urodziła je i teraz wychowuje. On nie rodził”

Z przesłuchania kierownik RODK Teresy H. w Raciborzu przez sądem Okręgowym w Gliwicach w sprawie
Emila i jego ojca 27 lutego 2003r.

„My nie badaliśmy sprawy demoralizacji dziecka przez matkę, nie pytaliśmy o jej partnerów, którzy
w nocy przychodzili, ani o jej nowego kochanka… nie pytaliśmy dziecka: kto to jest ten „wstrętny
grubas” co z nią śpi, czy go uderzył w twarz… nie pytaliśmy czy kazała mu do ojca mówić „wujku”,
bo my nie chcieliśmy dziecka wtrącać do spraw dorosłych... Takie dane uznaliśmy za zbędne… To ja,
a potem mój zespół badaliśmy dziecko… Matka jest pedagogiem i wie co robić z dzieckiem”.

Z przesłuchania kierownik RODK Teresy H. j.w.

”…Po wnikliwej analizie Pana skargi do Ministerstwa Sprawiedliwości nie dopatrzyliśmy się
zaniedbań w pracy biegłych z raciborskiego RODK…”

sędzia Ewa Waszkiewicz
Departament Sądów Rodzinnych. Warszawa 2002r.

+
Ygrak
post 16.12.2011, 10:24
Post #10

Weteran
Ikona grupy

Tak, czytalem, nawet ogladalem na youtube, dlatego unikalem rodk jak ognia, jednak w moim przypadku raczej pomoglo - sadowi sie ta opinia niewatpliwie sie nie podoba. Bylem naturalny jak zwykle, zero sciemy. Nawet jesli cos mi zagrazalo, to powiedzialem o tym.

Wiesz Krzysztofie co by pomoglo? opublikowac ich wizerunki z danymi (w tym adresy, chocby przyblizone) + zarzuty wobec nich (ale takie poparte mocnymi dowodami) - np. zaprosic ich do TVN. Dalej bym ich nie karal, bo po co? przeciez oni w kolejce w sklepie zawsze staliby na koncu, autobusy bylyby zawsze dla nich pelne, nie mowiac juz o przejsciach dla pieszych.

Tak to dostana wyrok w zawiasach, o ktorym bedziesz wiedzial Ty, no i my. AA, zaplaca grzywny 1500zl i pojda na zasilek (i dalej beda zarli za nasze pieniadze).

Zauwaz, ze zrobili z Ciebie pedofila i nie zmienisz tego. Nawet idac do TVN z wyrokiem 'nieslusznie nazwali mnie pedofilem' nie wiesz, czy gdzies w ciemnej uliczce nie oberwie Ci sie za pedofilie. Ludzie szukaja zaczepki, jedni beda Cie powazali, inni Toba gardzili. Matki na Twoj widok beda zakladaly dzieciom pasy cnoty. Natura ludzka jest taka, ze wystarczy nazwac kogos zlodziejem, a ludzie nawet wiedzac ze ten ktos nie kradnie, to i tak beda sie chwytali za portfel na jego widok.

Znajda sie rowniez tacy, ktorzy powiedza, ze przeciez musialo byc cos na rzeczy, skoro trwalo to tyle lat (daleko szukac - Sedzia z SA wyrazil wobec Ciebie podobny poglad, a akta znal).

To co zrobili biegli powinno miec dla nich surowsze konsekwencje niz te przewidziane w kodeksie przeciez o malo Cie nie poddali kastracji (zarcik). Zreszta wyroki sa jawne i mysle, ze taki wyrok powinien sie sam rozpowszechnić.

Powiem Ci, ze jak oskarzylem zone i tesciowa, to nazwali mnie pieniaczem (bo przeciez nie bylo oficjalnego zawiadomienia o pedofilii) - dzisiaj jestem dumny z tego, ze nie posluchalem nikogo i mam na papierze przyznanie sie do winy, ze to byly pomowienia!

Ten post został edytowany przez Ygrak: 16.12.2011, 10:26

+
krzysztofw
post 16.12.2011, 13:18
Post #11

Świeżak
*

Tylko w związku z moim zawiadomieniem o popełnienia przestępstwa z art. 233 par.4 przez biegłych wydano postanowienie o odmowie wszczęcia śledztwa, bowiem
"mam oczekiwać na prawomocne zakończenie sprawy karnej"

opinia została wydana 5 września 2007r co za tym idzie, 5 września 2012r sprawa się przedawni, nie ma szans na zakończenie sprawy karnej przed tym terminem, bowiem w przypadku wyroku uniewinniającego Prokuratura na 100% złoży apelacje, bo musi. Jeszcze nie zapadł nawet pierwszy wyrok.

ja złożyłem zażalenie na odmowę wszczęcia śledztwa dot. fałszowania opinii przez biegłych, sprawa będzie rozpatrywana przez Sąd Karny w Zabrzu.

MOŻE BYĆ TAK ŻE BĘDĘ POTRZEBOWAŁ WASZEJ POMOCY tj. dużej widowni ( reportera i TV TVN ja już zaproszę, o ile ich propozycje były poważne)

jak przyjdę na rozprawę sam i nikt nie będzie o tym wiedział to sprawie ukręcą łeb i odrzucą moje zażalenie na odmowę wszczęcia śledztwa, termin rozpatrzenia zażalenia jeszcze nie jest ustalony

+
Ygrak
post 16.12.2011, 14:17
Post #12

Weteran
Ikona grupy

CYTAT(krzysztofw @ 16.12.2011, 13:18) *
Tylko w związku z moim zawiadomieniem o popełnienia przestępstwa z art. 233 par.4 przez biegłych wydano postanowienie o odmowie wszczęcia śledztwa, bowiem
"mam oczekiwać na prawomocne zakończenie sprawy karnej"

Hmm... Jaki to ma zwiazek ze sprawa karna?

Wg mnie juz nie chodzi o sama opinie, ze pierdoly tam popisali ale o to, ze slubowali i zarzekali sie, ze posiadaja wystarczajaca wiedze do orzekania w takich sprawach. Jesli wykazales, ze tej wiedzy nie posiadali, bo wskazane choroby nie istnieja albo badania byly niedopuszczalne w takim stanie rzeczy, a na ich opinii Sad sie opieral, to wg mnie jest podstawa wszczecia dochodzenia niezaleznie od toczacego sie postepowania.

Analogicznie: powiem, ze zabiles kogos i ze Ciebie widzialem jak dzgales goscia sztyletem i ze nie mam watpliwosci co do tego. Wykazesz, ze byles wtedy np. w areszcie i na bank nie mogles nikogo zabic i co wiecej w tym samym czasie ja Cie odwiedzalem. Czy trzeba czekac az zapadnie wyrok uniewinniajacy w Twojej sprawie, zeby wytoczyc mi proces o skladanie falszywych zeznan?

Pozneij sie okaze, ze w Twojej sprawie bedzie sie zmienial sklad sadu co rozprawe, bo sedzia chory, bo lawnik chory, bo swiadek sie nie zjawil... bla bla bla... ale jaki to bedzie mialo zwiazek, jesli falszywosc moich zeznan nie bedzie budzila zadnych watpliwosci?

+
nerwus
post 16.12.2011, 16:13
Post #13

Weteran
Ikona grupy

Użytkownik nr: 13,549

> bowiem "mam oczekiwać na prawomocne zakończenie sprawy karnej"

Wydaje mi się, że sąd czeka na skutki. Jeśli Cię nie rozstrzelali, nie skazali na lata, to w sumie nic się nie wydarzyło, więc umorzymy sprawę "ze względu na niską szkodliwość społeczną".

+
krzysztofw
post 16.12.2011, 23:13
Post #14

Świeżak
*

Uzasadnili to w ten sposób że podjęcie śledztwa w tym momencie postawi w kłopotliwej sytuacji Sędziego, bowiem to mogłoby być odebrane jak nacisk na Sąd, a Sąd jest niezależny.

Poniekąd może zgadzam się z tym...

ale żale się o to, że ci ludzie którzy nie mają zielonego pojęcia o psychologii, seksuologii wydają cały czas opinie dotyczące dzieci za które biorą pieniądze. Równie dobrze takie opinie mogłaby pisać wróżka...
Mam nadzieje że jeżeli dojdę swego, zostaną zweryfikowane wszystkie opinie jakie ci ludzie sporządzili.

dziś jestem po wstępnych ustaleniach z reporterem TVN, kurde trochę boje się tego, że może się to odbić na mojej przyszłości, bowiem może się okazać że każdy kto mnie zobaczy będzie mieć skojarzenia z molestowaniem dziecka, a zajmując kierownicze stanowiska w życiu zawodowym może to być bardzo niekorzystne, ale myślę jak nie zaczniemy o tym mówić głośno to walka z wiatrakami będzie trwała, mam nadzieje że w moje ślady pójdą też inni, że nie zostanę sam w tej walce, bo przeciwnik jest naprawdę silny.

+
Ygrak
post 16.12.2011, 23:46
Post #15

Weteran
Ikona grupy

CYTAT(krzysztofw @ 16.12.2011, 23:13) *
Uzasadnili to w ten sposób że podjęcie śledztwa w tym momencie postawi w kłopotliwej sytuacji Sędziego, bowiem to mogłoby być odebrane jak nacisk na Sąd, a Sąd jest niezależny.

Poniekąd może zgadzam się z tym...

Gprawda! jaki nacisk? nieroby!

Jest sprawa o ukaranie Cie za molestowanie, gdzie podstawa sa opinie tych bieglych.
Wykazales, ze opinie byly nierzetelne.

Jesli biegli wydali opinie niezgodne ze stanem faktycznym, to tak jakby dopuscili sie zlozenia falszywych zeznan. To samo uzasadnienie jakie dala Ci prokuratura mogloby posluzyc zawieszeniu Twojej sprawy do czasu skazania bieglych. Nawet tak by bylo lepiej - bo po co wznawiac postepowanie karne pko Tobie?

CYTAT(krzysztofw @ 16.12.2011, 23:13) *
dziś jestem po wstępnych ustaleniach z reporterem TVN, kurde trochę boje się tego, że może się to odbić na mojej przyszłości, bowiem może się okazać że każdy kto mnie zobaczy będzie mieć skojarzenia z molestowaniem dziecka...

Tak będzie - ludzie są różni...

30min po emisji wystawie sie z pasami cnoty w Rudzie... pojda jak swieze buleczki. (zarcik). Na szczescie tych drugich bedzie mniej.

Ten post został edytowany przez Ygrak: 16.12.2011, 23:50

+

Fast ReplyReply to this topicStart new topic
1 użytkownik(ów) przegląda ten temat (1 gości i 0 anonimowych użytkowników)
0 Użytkownicy:

Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 20.09.2014 - 18:57