Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Reply to this topicStart new topic
Zabezpieczenie kontaktów. Ile się czeka?
NormalnyTata
post 19.08.2011, 16:07
Post #1

Świeżak
*

Grupa: Użytkownik
Użytkownik nr: 39,831

Witam.
Jestem nowy na tym forum. Postanowiłem napisać ponieważ nie wiem co mam robić? Gdzie się udać? Po prostu co..?

Czekam około 4 tygodni na zabezpieczenie kontaktów z córeczką (2 lata). Zero odpowiedzi z Sądu.
1. Jak długo się czeka?
2. Czy takie postępowanie jest normalne?
3. Mój wniosek dostarczono byłej, a ja grzecznie czekam.
4. Dzwoniłem do Sądu i uzyskałem, że najprawdopodobniej mój wniosek nie zostanie rozpatrzony do dnia pierwszej rozprawy.

Czekam około 6 miesięcy na zabezpieczenie miejsca zamieszkania córeczki z tatą.
1. tutaj miałem około 3 miesięcy temu badanie w RODK i na razie nic....
2. Jak długo są rozpatrywane takie wnioski?

Dla Wyjaśnienia pewnych spraw powiem że:
- Złożyłem pozew o rozwód z winy żony.

Żona utrudnia skutecznie kontakty (Dlaczego nie wnosiłem wcześniej o kontakty - miałem nadzieję/myślałem, że żona jest na tyle dorosła, odpowiedzialna, że nie będzie utrudniać kontaktów z Córeczką. Niestety myliłem się - przemawia przez nią egoizm i chęć ukarania mnie za pomocą Córeczki)

Nie chcę tutaj posądzać o jakąś stronniczość na stronę kobiet ale. Nie uzyskałem do dnia dzisiejszego odpowiedzi żony na pozew rozwodowy - wiem, że taki jest bo mam wgląd do akt.
Jak żona złożyła o alimenty to w ciągu 2 dni miała postanowienie - następnie straszenie komornikiem itd

Być może moje pytania są głupie i nie na miejscu.
Go to the top of the page

+
Bogdan68
post 20.08.2011, 10:24
Post #2

Świeżak
*

Użytkownik nr: 32,895

Na ustalenie tymczasowych kontaktów z Córką czekałem dwa i pół tygodnia od złożenia wniosku. W ten sposób sąd zabezpieczył się przed terminem rozprawy. Podobno do trzech miesięcy mam szansę na ostateczne ustalenie.

+
NormalnyTata
post 20.08.2011, 13:18
Post #3

Świeżak
*

Witaj Bogdan68
Mam Do Ciebie jeszcze jedno pytanie.
Jak już trzymałeś takie postanowienie - wiem, że jest ono z rygorem natychmiastowej wykonalność to czy miałeś problemy z kontaktami?
Pytam się bo nie wiem na co mogę liczyć/czego się spodziewać?
Ewentualnie jak sobie z tymi problemami poradziłeś?

+
Prawnik
post 20.08.2011, 19:20
Post #4

Otrzaskany
Ikona grupy

Grupa: Moderator
Użytkownik nr: 18,528

Witam,
zgodnie z art. 737 kpc wniosek o udzielenie zabezpieczenia podlega rozpoznaniu bezzwłocznie, nie później
jednak niż w terminie tygodnia od dnia jego wpływu do sądu, chyba że przepis szczególny stanowi inaczej.
Jeżeli ustawa przewiduje rozpoznanie wniosku na rozprawie, należy ją wyznaczyć tak, aby rozprawa mogła odbyć się w terminie miesięcznym od dnia wpływu wniosku.
Niestety w praktyce wnioski o zabezpieczenie bardzo rzadko rozpoznawane są w ciągu tygodnia od dnia wpływu do sądu, zazwyczaj trwa to od kilku tygodni do nawet kilku miesięcy.
Adwokat Agnieszka Janikowska - Hordyj
Kancelaria Adwokacka
Adwokat Agnieszka Janikowska - Hordyj
Aleja Solidarności 117 lok. 310
tel. 604 - 618 - 778

+
Następujący 1 użytkownicy podziękowali dla Prawnik za ten przydatny post:
NormalnyTata
Bogdan68
post 21.08.2011, 09:53
Post #5

Świeżak
*

CYTAT(NormalnyTata @ 20.08.2011, 14:18) *
Witaj Bogdan68
Mam Do Ciebie jeszcze jedno pytanie.
Jak już trzymałeś takie postanowienie - wiem, że jest ono z rygorem natychmiastowej wykonalność to czy miałeś problemy z kontaktami?
Pytam się bo nie wiem na co mogę liczyć/czego się spodziewać?
Ewentualnie jak sobie z tymi problemami poradziłeś?

Sytuacje po otrzymaniu orzeczenia tymczasowego opisałem na forum pod tym linkiem: http://www.forum.wstroneojca.pl/index.php?showtopic=12436

Właśnie mija trzeci weekend miesiaca i Córka powinna spędzić go ze mna, nawet moja rodzina zaplanowała sobie ten czas uwzględniajac obecność Zuzi, a tu się okazało inaczej. Mama Zuzi twierdzi, że załatwiłem sobie z sedziną takie orzeczenie (IMG:style_emoticons/default/smiley.gif)
Czekam na sprawe w sądzie. Mam nadzieję, że to zachowanie mamy w stosunku do orzeczenia bedzie cokolwiek argumentem przemawiającym na korzyść Zuzi i moich kontaktów.

+
ojciecpiotr
post 21.08.2011, 13:23
Post #6

Weteran

Użytkownik nr: 11,358

Sąd sądem a sprawiedliwość musi być po naszej stronie.

+
NormalnyTata
post 21.08.2011, 14:03
Post #7

Świeżak
*

Obecnie czekam na rozprawę. Jak już będę miał postanowienie to napiszę. Obecnie czekam...

Ale z tego co widzę to łatwo nie będzie (zresztą obecnie też nie jest łatwo). Podejrzewam, że tylko kary finansowe by pomogły i to duże 1000zł za każde nie udostępnione spotkanie lub jeżeli to się nasila i się powtarza przekazać opiekę i miejsce zamieszkania u taty.

Ja powiem szczerze, że wymyślać to sobie niektóre kobiety potrafią, a przecież my jako tata także potrafimy się opiekować chorym dzieckiem.
Także tata odczuwa rozłąkę z ukochanym dzieckiem - niektórzy bardziej niż matki...

+
ojciecpiotr
post 21.08.2011, 14:15
Post #8

Weteran

Moja Ex uważa, że powinienem bardziej interesować się dziećmi co w jej mniemaniu więcej płacić na jej konto. To, że chcę się spotykać, zabierać ze sobą na wakacje to nie jest wystarczające zainteresowanie.

+
Bogdan68
post 22.08.2011, 07:33
Post #9

Świeżak
*

CYTAT(ojciecpiotr @ 21.08.2011, 15:15) *
Moja Ex uważa, że powinienem bardziej interesować się dziećmi co w jej mniemaniu więcej płacić na jej konto. To, że chcę się spotykać, zabierać ze sobą na wakacje to nie jest wystarczające zainteresowanie.

Mam podobnie. Kiedy mama Zuzi mówi o potrzebach Małej to zawsze ma na myśli tylko pieniądze. Chociaż nie pamiętam kiedy wpłacałem same tylko alimenty. Ciagle za mało.
A dzieci mają też takie potrzeby jak chociażby posiedzieć u ojca na kolanach.

+
Dario79
post 1.09.2011, 18:21
Post #10

Świeżak
*

Użytkownik nr: 38,585

Witam
Ja wniosek o zabezpieczenie kontaktów wysłałem we wtorek, a odpowiedz na ten wniosek otrzymałem na w środę następnego tygodnia!!!! Normalnie byłem w szoku, że tak szybko załatwiono moją sprawę. Moja propozycja zabezpieczenia kontaktów została zaakceptowana, jedynie skrócono mi godzinę odwożenia córki z 20 na 18 ze względu na to iż podjęła właśnie naukę w klasie 1. Z pisma jaki mi przysłali, widać było iż Sędzina zwracała uwagę na wywiad rodzinny przeprowadzony przez Kuratora rodzinnego, więc to pewnie też w jakimś stopniu zaważyło na tak szybkiej odpowiedzi. Niedawno byłem sam w chwilach załamania, ale teraz mogę śmiało powiedzieć "Walczyć panowie, tatusiowie też maja swoje prawa (IMG:style_emoticons/default/smiley.gif) )"

+
Następujący 1 użytkownicy podziękowali dla Dario79 za ten przydatny post:
wiesman
NormalnyTata
post 2.09.2011, 19:45
Post #11

Świeżak
*

Dario79

Powiem szczerze, że zazdroszczę Tobie iż tak szybko udało się uzyskać zabezpieczenie.
Gratuluję odwagi i szybkości w działaniu dla Sądu - trafiłeś na normalnych ludzi takich po prostu ludzkich po ludzku.
Ja do dnia dzisiejszego niestety nie uzyskałem zabezpieczenia.

Pozdrawiam i życzę udanych kontaktów.

+
ojciecpiotr
post 2.09.2011, 20:08
Post #12

Weteran

Dario79. Cieszę się razem z Tobą.

+

Reply to this topicStart new topic
1 użytkownik(ów) przegląda ten temat (1 gości i 0 anonimowych użytkowników)
0 Użytkownicy:

Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 27.08.2014 - 15:51