Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

 
Reply to this topicStart new topic
Celowe ograniczanie widzen przez matkę, mimo ustalonych sądownie
martika
post 22.12.2009, 22:46
Post #1


Świeżak
*

Grupa: Użytkownik
Postów: 7
Pomógł: 0
Dołączył: 23.02.09
Użytkownik nr: 11.721Witamy po raz kolejny.
tym razem mamy, niestety kolejny problem z matką dziecka mojego partnera... udało mu sie wygrac widzenia o które wlaczył, ale tym razem jego eks, srednio co drugie spotkanie wymysla jakies badania, lekarzy dla jego syna badz inne sytuacje, aby tylko nie dac dziecka ojcu.. oczywiscie w zamian nie chce oddac innego dnia na zabranie syna, poniewaz jak twierdzi ma juz plany... problem w tym, ze ona wszystko planuje tak, a zeby nic z tych spotkan nie wyszlo... teraz dowiedzielismy sie, ze akurat na te dni w ktore ojciec ma zabrac syna, zaplanowala sobie urlop i jedzie z dzieckiem w góry, mimo tego, ze dobrze wiedziała, ze jest to czas, kiedy ojciec zabiera dziecko do siebie... jak poinformowal ją, że ma ustalac sobie swoje zycie tak, zeby nie kolidiowało to z jego widzeniami oznajmila, ze nie bedzie robila tego co on chce(mimo, ze widzenia ustalil sąd) oraz, ze ona juz sobie ustalila termin urlopu i zabiera syna na narty... do spotkan jest przydzielony kurator, ale do tej pory wogole sie nie interesowal tymi spotkaniami i teraz tez nie wykazuje zainteresowania zaistniałą sytuacją... jak mozna zmusic matkę do tego, zeby przestrzegała ustalonych spotkan i czy można gdzies wniesc na nią skargę... jak mozna zmusic kuratora do tego aby wreszcie sie wysilil i byl chociaz przy jednych spotkaniach z dzieckiem - na tym tez bardzo nam zalezy, poniewaz osoba nie zalezna mialaby okazje zobaczyc jak dziecko dostaje histerii, gdy ma wracac do matki (mimo tego, ze na temat jego matki nikt przy nim nic nie mowi) i dziecko prosi, zeby jeszcze dluzej mogło zostac z tatą, ciocia i babcia - a poniewaz ta chora kobieta wniosla apelacje od przegranej sprawy o pozbawienie praw rodzicielskich , taka opinia kuratora sądowego byłaby w razie czego bardzo pomocna na jej falszywe zarzuty, moze by zmadrzala jakby wreszcie dotarlo do niej, ze dziecko jest szczesliwe z ojcem i jej manipulacje i intrygi nic nie wniosą...
Go to the top of the page
 
+
Maciek26a
post 23.12.2009, 09:34
Post #2


Otrzaskany
**

Grupa: Użytkownik
Postów: 287
Pomógł: 8
Dołączył: 21.06.08
Skąd: Szczecin
Użytkownik nr: 2.263Egzekucja kontaktow ... nic nie pozostaje ..
Go to the top of the page
 
+
Gość_tatko_*
post 23.12.2009, 10:42
Post #3

Gość

Pomógł:

Nadzór nad kuratorami rodzinnymi prowadzi właściwy sąd opiekuńczy.
Jeśli kurator został wyznaczony do obecności przy spotkaniach to ma obowiązek tam być (za to też należy mu się ryczaltowe wynagrodzenie - nieco ponad 180zł/spotkanie). Z każdego spotkania kurator sporzadza notatkę która trafia do prowadzonej równolegle sprawy opiekuńczej. Sygnaturę tej sprawy można ustalić we właściwym sądzie opiekuńczym.
Jeśli kurator nie realizuje swoich obowiązków to masz prawo (już dawno należało to zrobić jeśli występowały kłopoty z egzekucją spotkań) zawiadomić o tym sąd opiekuńczy.

W zakresie spotkań pozostaje Twemu partnerowi jedynie sądowa egzekucja kontaktów.
Wniosek jest krótki, należy w nim wskazać daty spotkań, do których nie doszło i dowody, że tak było w istocie. Notatki kuratora ze spotkań (może jednak są (IMG:style_emoticons/default/wink.gif) ) będą najlepsze, bo skrócą znacząco postępowanie. Do wniosku należy dołaczyć oryginał tytułu wykonawczego w przedmiocie kontaktów wraz z nadaną klauzulą wykonalności (należy wystąpić o ten dokument do sądu, który orzekł o kontaktach w I inst.). Wpis od wniosku o egzekucję kontaktów to 40zł. Przysługuje Ci żądanie zwrotu od dłużniczki (matki) poniesionych kosztów, w tym wpisu, kosztu uzyskania orzeczenia z klauzulą i innych.
Poczytaj forum.

Powodzenia
Go to the top of the page
 
+
abamek
post 23.12.2009, 15:42
Post #4


Świeżak
*

Grupa: Użytkownik
Postów: 118
Pomógł: 2
Dołączył: 8.08.07
Skąd: Poznań
Użytkownik nr: 549CYTAT(tatko @ 23.12.2009, 10:42) *
Nadzór nad kuratorami rodzinnymi prowadzi właściwy sąd opiekuńczy.
Jeśli kurator nie realizuje swoich obowiązków to masz prawo zawiadomić o tym sąd opiekuńczy.


A czym skutkuje takie zawiadomienie ?
I jak to jest w przypadku gdy kuratorzy są spoza okręgu działania sądu opiekuńczego?\
Pytam gdyż mam właśnie taką sytuację - postanowienie do wykonania wydaje odległy sąd okręgowy, kuratorzy tego nie wykonują (podlegają innemu sądowi, innemu prezesowi). Informacja dla sądu opiekuńczego została przesłana, a postanowienie pozostaje niewykonane od blisko 2 lat.
Jak zadziałać w takim przypadku ?

Ten post został edytowany przez abamek: 23.12.2009, 15:45
Go to the top of the page
 
+
Gość_tatko_*
post 23.12.2009, 21:29
Post #5

Gość

Pomógł:

Miałem taką sytuację - sąd okręgowy prawomocnie ustanowił kuratora, czynnosci kuratora miały być realizowane na terenie innego sądu okręgowego, w miejscu zamieszkania małoletniego.
Po uprawomocnieniu się orzeczenia ustanawiającego kuratora sąd który to orzekł wysłał do właściwego sądu rejonowego (opiekuńczego) stosowną informację, na podstawie której sąd rejonowy wszczął własną sprawę opiekuńczą i wyznaczył kuratora.
Gdyby sąd orzekający nie poinformował właściwego sądu opiekuńczego o konieczności wyznaczenia kuratora to wziąłbym orzeczenie ze stwierdzeniem prawomocności i sam wniósłbym we właściwym sądzie opiekuńczym o wyznaczenie kuratora do prawomocnie orzeczonych czynności.

Mam nadzieję, że nie zagmatwałem (IMG:style_emoticons/default/smiley.gif)
Go to the top of the page
 
+
abamek
post 23.12.2009, 21:39
Post #6


Świeżak
*

Grupa: Użytkownik
Postów: 118
Pomógł: 2
Dołączył: 8.08.07
Skąd: Poznań
Użytkownik nr: 549Tatko, tak też to wyglądało...
Sąd Okręgowy nakazał kuratorowi dokonanie odbioru dziecka i zostało to dwukrotnie przesłane do sądu rejonowego. Kurator dwukrotnie nie wykonał nakazu - krótko mówiąc wykonał jakieś działania pozorowane zakończone przez niego wysłaniem pisma do SO z prośbą o jakieś instrukcje (jakie? tylko kurator to wie..).
Poczem nastała cisza...i trwa do dzisiaj. Kurator pewno uznał sprawę za załatwioną... I co dalej w takiej sytuacji ??
Go to the top of the page
 
+
Gość_tatko_*
post 23.12.2009, 22:41
Post #7

Gość

Pomógł:

Trudno jest mi napisać konkretnie, bo stan faktyczny przedstawiasz mało szczegółowo.
Skoro sprawa związana z nakazanymi czynnościami kuratora jest w sądzie rejonowym pod który kurator podlega to sąd ten zapewne prowadzi sprawę w formie postępowania z jakąś sygnaturą. Jeśli tak, to złożyłbym do tej sprawy pismo z wnioskiem o przyspieszenie postępowania poprzez zobowiązanie kuratora do wykonania nakazanych czynności. Jeśli Sąd to zignoruje i nie podejmie (lub już nie prowadzi) działań, które obiektywnie zmierzają do realizacji nakazanych czynności kuratorskich to rozważyłbym skargę na naruszenie prawa strony do rozpatrzenia sprawy bez zbędnej zwłoki (przewleklość) w sprawie "kuratorskiej". W moich sprawach sam fakt złożenia takiej skargi działał na sądy wyraźnie mobilizująco.

Tak jak napisałem na wstępie, nie znam okoliczności Twojej sprawy i moje "co bym zrobił gdybym był Tobą" może być nie trafione.

Ten post został edytowany przez tatko: 23.12.2009, 22:42
Go to the top of the page
 
+
abamek
post 23.12.2009, 22:45
Post #8


Świeżak
*

Grupa: Użytkownik
Postów: 118
Pomógł: 2
Dołączył: 8.08.07
Skąd: Poznań
Użytkownik nr: 549TYlko gdzie składać takie pismo lub skargę ? Do sądu gdzie toczy się sprawa główna (rozwodowa) czy też do sądu rejonowego przy którym działa kurator ?

Ten post został edytowany przez abamek: 23.12.2009, 22:46
Go to the top of the page
 
+
Gość_tatko_*
post 23.12.2009, 23:06
Post #9

Gość

Pomógł:

Skargę wnosi się w postępowaniu, w którym wystąpiła przewlekłość.
W Twoim przypadku byłoby to postępowanie "kuratorskie" prowadzone przez Sąd rejonowy nadzorujący wykonanie orzeczenia.
Sąd Okręgowy w sprawie rozwodowej jak zrozumiałem zrobił co do niego należało, czyli coś tam prawomocnie orzekł i zlecił wykonanie orzeczenia właściwemu sądowi rejonowemu.

Ustawę o skardze znajdziesz np. tutaj: http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20041791843
Jest tam napisane, co powinna zawierać skarga, do którego sądu się ją wnosi i ile to kosztuje.

Jeszcze raz jednak podkreślam, żebyś przemyślał stan faktyczny Twojej sprawy, aby nie działać pochopnie lub w ciemno.
Go to the top of the page
 
+

Fast ReplyReply to this topicStart new topic
1 użytkownik(ów) przegląda ten temat (1 gości i 0 anonimowych użytkowników)
0 Użytkownicy:

 

Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 24.06.2018 - 00:18