Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

 
Reply to this topicStart new topic
Odebranie przez policje, czy policja ma prawo
Gość_elieli_*
post 9.10.2009, 23:02
Post #1





Gość

Pomógł:





W wielu wątkach na forum pojawiają się rady aby uważać bo Policja ojcu odbierze dziecko, ale matce nie. W uproszczeniu może, ale mniej więcej tak jest. Sam doświadczyłem, tego, gdzie na podstawie postanowienia sądu o zabezpieczeniu na czas postępowania, Policja bez kuratora syna mi odebrała, pisałem o tym kilka miesięcy temu w temacie: rozwód opieka i uporczywa walka zarzutami, zastanawiam się dzisiaj czy i na jakiej podstawie Policja ma prawo do takich działań, a może nie ma?
W odpowiedzi na zażalenie, które złożyłem, otrzymałem informację pisemną, w której Policjanci powołali się na postanowienie sądu i na to że przywrócili stan prawny wynikający z treści postanowienia, do którego mieli prawo, łącznie z siłowym wejściem do domu.
Próbuje bezskutecznie jak dotąd wskazać na uchybienia, ale nie wiem, czy komuś tutaj udało się kiedyś coś w tym względzie osiągnąć?
Jedyny cień szans znalazłem tutaj
I zastanawiam się, czy prawo od tego czasu zmieniło się w sposób uprawniający Policję do takich działań konkretnie przed marcem 2009r?

Jakie macie doświadczenia w tej materii, warto drążyć temat?
Go to the top of the page
 
+
duke
post 10.10.2009, 21:54
Post #2


Weteran
Ikona grupy

Grupa: Zasłużony
Postów: 452
Pomógł: 28
Dołączył: 23.02.09
Skąd: Ruda Śląska
Użytkownik nr: 11,722



Nie ma. Sama policja może nas jedynie pouczyć, spisać notatkę i pojechać. Jeśli zrobią cokolwiek więcej - popełniają wykroczenie nadużycia władzy oraz nieuzasadnionej interwencji. Patrz na Art 598 - dopiero po prawomocnym wyroku sądu jest możliwe odebranie komukolwiek osoby pozostającej pod jego opieką i to nie bezpośrednio przez funkcjonariuszy policji. Najpierw kurator - a gdy on nic nie wskóra - dopiero policja. SIłowe wejście do domu - TYLKO i WYŁĄCZNIE na podstawie prawomocnego wyroku sądu.
Zresztą poczekamy - ja też wystosowałem pismo do policji na jakiej podstawie "odebrali" mi dzieci i przekazali matce pomimo iż wtedy zgodnie z wyrokiem sądu powinny byc pod moją opieką.
Pozdrawiam
duke
Go to the top of the page
 
+
Gość_Roza_*
post 10.10.2009, 23:18
Post #3





Gość

Pomógł:





CYTAT(duke @ 10.10.2009, 21:54) *
Patrz na Art 598 - dopiero po prawomocnym wyroku sądu jest możliwe odebranie komukolwiek osoby pozostającej pod jego opieką i to nie bezpośrednio przez funkcjonariuszy policji. Najpierw kurator - a gdy on nic nie wskóra - dopiero policja. SIłowe wejście do domu - TYLKO i WYŁĄCZNIE na podstawie prawomocnego wyroku sądu.
Zresztą poczekamy - ja też wystosowałem pismo do policji na jakiej podstawie "odebrali" mi dzieci i przekazali matce pomimo iż wtedy zgodnie z wyrokiem sądu powinny byc pod moją opieką.
Pozdrawiam
duke

Policja NIE MA PRAWA wejść do domu w ŻADNYM wypadku poza dwoma
1/ Zgłoszenie dotyczące zagrożenia życia lub zdrowia (tego chyba nie było)
2/ Z nakazem prokuratorskim w sprawie z kk (o tym mowy być nie może!)

Żaden wyrok z art. 598 nie upoważnia do wejścia SIŁOWEGO!!! Kurator ok, ale po dobroci. Policja ok, ale tylko jako ew. pomoc i to w związku ze stwierdzeniem przez kuratora warunków spełniających pkt 1. Pamiętać jedynie należy, że wyrok z art 598 i postępowanie odbywa się w obecności prokuratora więc konsekwencje MOGĄ BYĆ poważniejsze ale później.
Go to the top of the page
 
+
Gość_elieli_*
post 11.10.2009, 11:11
Post #4





Gość

Pomógł:





Dzięki, za odpowiedzi, założyłem ten wątek, bo po raz 3 próbuje dowieść że nie mieli, prawa, powołałem się na te same paragrafy które wskazujecie, tym razem, zobaczymy co wymyślą. Dodam, że syna odebrali mi na podstawie postanowienia, nieprawomocnego, ale wykonalnego.

Zażalenie składałem w komisariacie z którego byli Policjanci, ale komendant sprawę zlecił, wydziałowi wewnętrznemu kontroli, a ci już dwa razy powiedzieli że mieli takie prawo.......
Za miesiąc dowiem się co tym razem odpiszą, pozdrawiam
Go to the top of the page
 
+
Boewolf
post 6.03.2010, 02:58
Post #5


Świeżak
*

Grupa: Użytkownik
Postów: 12
Pomógł: 0
Dołączył: 7.09.09
Skąd: Brzeszcze
Użytkownik nr: 12,582



Miałem podobny problem. Kiedy nasz zwiazek chylił sie ku upadkowi matka dziecka wiedzac, ze w zaden sposob mi go nie odbierze zalozyla niebieska karte i weszla z policja do mieszkania ktore zamieszkiwalismy. Zostalem przez policjantow potraktowany jako potencjalny przestepca sila odepchnieto mnie od wozka i przytrzymywano w kuchni podczas gdy matka zabierala corke na moich oczach. W jaki sposob i gdzie moge dochodzic swoich praw?
Go to the top of the page
 
+
Gość_kemot_*
post 6.03.2010, 09:02
Post #6





Gość

Pomógł:





CYTAT(elieli @ 11.10.2009, 11:11) *
Dzięki, za odpowiedzi, założyłem ten wątek, bo po raz 3 próbuje dowieść że nie mieli, prawa, powołałem się na te same paragrafy które wskazujecie, tym razem, zobaczymy co wymyślą. Dodam, że syna odebrali mi na podstawie postanowienia, nieprawomocnego, ale wykonalnego.

Zażalenie składałem w komisariacie z którego byli Policjanci, ale komendant sprawę zlecił, wydziałowi wewnętrznemu kontroli, a ci już dwa razy powiedzieli że mieli takie prawo.......
Za miesiąc dowiem się co tym razem odpiszą, pozdrawiam


Po za komisariatem jest jeszcze prokuratura. Jak jesteś przekonany o nieprawnym działaniu policji , możesz złożyć zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez organ państwowy. Prokurator musi zbadać sprawę. Trochę inaczej wygląda działanie , jak prokuratura zleci przeprowadzenie dochodzenia przez wydział kontroli wew. policji.
Go to the top of the page
 
+

Fast ReplyReply to this topicStart new topic
1 użytkownik(ów) przegląda ten temat (1 gości i 0 anonimowych użytkowników)
0 Użytkownicy:

 

Wersja Lo-Fi Aktualny czas: 30.09.2014 - 19:10